چاپ        ارسال به دوست

طرشت
چهل و یکمین همایش شیمی نیروگاه‌های کشور، به همت نیروگاه طرشت برگزار شد

 سید یحیی نوبخت مدیرعامل شرکت بهره برداری نیروگاه طرشت در چهل و یکمین همایش شیمی نیروگاه های کشور با اشاره به قدمت 63 ساله نیروگاه طرشت، گفت: در سال 1400 در راستای افزایش راندمان و کاهش مصرف آب 2 واحد از 4 مدار قدیمی برای همیشه از مدار خارج شدند و طرح جایگزینی های مولد های پایه گازسوز از مهرماه سال گذشته اغاز و امیدواریم تا پایان سال سنکرون شود.

وی در ادامه با بیان اینکه دو واحد قدیمی باقیمانده نیز تا پایان سال برای همیشه از مدار تولید خارج می شود، افزود: در سال 98 یک واحد گازی H25 نیز وارد مجموعه شد و حدود 4 درصد راندمان نیروگاه افزایش یافته و توان تولید نیز به همین میزان افزایش یافت.

تامین دو درصد از برق کشور توسط نیروگاه طرشت

نوبخت در ادامه با اشاره به بهره برداری از بزرگترین نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان و واگذاری آن به شرکت بهره برداری طرشت در سال 99، گفت: امروز نیروگاه طرشت با توان نامی خروجی 1500 مگاوات دو درصد از برق کشور را تامین کرده و در مقیاس نیروگاه های دولتی بیش از 7 درصد از خروجی توسط این نیروگاه تامین می کند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نیروگاه طرشت در ادامه با تاکید براینکه امسال سال پرافتخاری برای صنعت برق کشور بود، اظهار داشت: هر دو نیروگاه خروج اضطراری پیک 1401 را با موفقیت پشت سرگذاشته و همچنین با استقرار سینگلا تورهای بخارو سیکل ترکیبی درمجموعه نیروگاه طرشت به صورت انحصاری آموزش بهره برداران به این مجموعه واگذار و دوره های قابل توجهی نیز برگزار شده است.

 

توسعه مولد های مقیاس کوچک در کشور

نوبخت با بیان اینکه کشورما همگام با سایر کشورهای دنیا توسعه مولد های مقیاس کوچک را در دستور کار خود قرارداده، گفت: برهمین اساس مرکز تولید پراکنده ای ایجاد شده که کار نظارت فنی را داشته باشد که این موضوع نیز به نیروگاه طرشت واگذار شده و بیش از 12 سال این ماموریت ها در حال اجراست.

وی افزود: این مولد ها ویژگی های منحصر به فردی دارند که تولید در محل مصرف و کاهش تلفات انتقال، سازگاری با مسائل پدافندی، امکان استفاده از حرارت آنها در مصارف گرمایشی و سرمایشی از مزایای آنها است.

به گفته نوبخت با همکاری دانش بنیان ها سیستم کنترل در نیروگاه کاملا بومی شده و توانسته ایم دراین بخش به خودکفایی برسیم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نیروگاه طرشت در ادامه با اشاره به برگزاری همایش شیمی نیروگاه های کشور و حضور بیش از 42 غرفه نمایشگاهی، گفت: 240 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده و از این میان 12 مقاله و 12 پوستر انتخاب و در پایان از برگزیدگان همایش تجلیل به عمل می آید.

شایان ذکر است: چهل و یکمین همایش شیمی نیروگاه‌های کشور روزهای ۲۶ و ۲۷ مهرماه در محل نیروگاه طرشت در حال برگزاری است.hamayesh


١٤:٠٠ - سه شنبه ٢٦ مهر ١٤٠١    /    عدد : ٣٤٩    /    تعداد نمایش : ٥٢٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج