چاپ        ارسال به دوست

مازوت
نیروگاه طرشت مازوت سوز نیست

سیدیحیی نوبخت مدیرعامل نیروگاه طرشت با اشاره به اهمیت کیفیت هوای تهران گفت: نیروگاه طرشت (برق آلستوم) به عنوان قديمي ترين نيروگاه بخار فعال كشور با قدمت بيش از 63 سال، نماد صنعت نيروگاهي كشور است و همواره در راستاي اجراي استانداردهاي مبتني بر سيستم مديريت يكپارچه، علي الخصوص استاندارد مديريت زيست محيطي ISO14001:2015، اهتمام داشته است.

از اين رو از سال 1371 كليه تجهيزات مربوط به سوخت مازوت (از قبيل مشعلها، ايستگاههاي فورواردينگ، مخازن ذخيره  و ... ) به طور كامل جمع آوري شده و واحدهاي بخار اين نيروگاه صرفاً با سوخت گاز طبيعي قادر به توليد انرژي الكتريكي ميباشند و گزينه سوخت دومي جهت توليد انرژي الكتريكي در اين نيروگاه وجود ندارد. نوبخت در ادامه افزود از طرفي كليه واحدهاي جديد منصوبه و در آستانه نصب در شركت بهرهبرداري نيروگاه طرشت، تك سوخت بوده و تنها قابليت كاركرد با گاز طبيعي را دارا ميباشند.

نوبخت با اشاره به استراتژی شرکت گفت این نیروگاه در راستاي الزامات استاندارد زيست محيطي ISO14001:2015  و پيرو همكاري با سازمان محيط زيست، به طور متناوب و فصلي از طريق مراجع ذي‏صلاح اقدام به پايش گازها و ذرات خروجي از دودكشها نموده و همواره در اجراي اين مهم موفق بوده است.

وی در پایان به شعار شركت با عنوان"ما برآنيم تا طلايهدار توسعه پايدار در حوزه نيروگاهی كشور باشيم" تأکید نمود و گفت نیروگاه طرشت همواره مصمم به تحقق و پایداری این مأموریت ميباشد.


١١:١٥ - چهارشنبه ٢١ دی ١٤٠١    /    عدد : ٣٧٣    /    تعداد نمایش : ٧٣٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج